15.6 C
Pristina
E shtunë, 15 Maj, 2021

WIKISTRIKE: Vëllezërit Kouachi ishin vrarë në Siri qysh në tetor 2014?

Më të lexuarat

WIKISTRIKE EKSKLUZIVE: Vëllezërit Kouachi ishin vrarë në Siri qysh në tetor 2014?

Një blog i njohur Francez për burime të lajmeve në ndryshim me mediat kryesore bën publik, një lajm senzacional. 

Sipas disa dëshmitarëve dhe informatorëve brenda ushtrisë së Sirisë së Lirë, vëllezërit Kouachi që u bën gjoja përgjegjës për sulmet e 7 janar 2015 mbi revistën Charlie HEBDO, ishin vrarë në tetor të 2014 në Siri gjatë një sulmi bombardues nga ana e koalicionit ndërkombëtar.

Burimet e portalit në fjalë nuk e mohojnë këtë informacion dhe madje e konfirmojnë praninë e fund dy vëllëzërve në veri të Sirisë, gjatë të vitit 2014.

Portali deklaron se është gjithashtu në ndjekje të gjurmëve të pengmarrësit Coulibaly, një fat cuditerisht që përputhet shumë me atë të vëllezërve Kouachi, dhe ashtu disi misterioz.

 

Ghisham Doyle WikiStrike

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit