14.4 C
Pristina
Saturday, May 18, 2024

Ushtarët izraelitë qëlluan palestinezët derisa faleshin (Video)

Më të lexuarat

Një video nga protestat në Gaza tregon se si qëllohet një i ri palestinez nga snajperët izraelitë. Ai, bashkë me të tjerë ishte duke kryer ritin e faljes së namazit në vendprotestë, kur papritmas ngrihet nga një plumb që e merr në këmbë.

Ndryshe, të paktën 15 palestinezë nga Rripi i Gazës u vranë dhe rreth 1.400 u plagosën, kur forcat izraelite hapën zjarr kundër demonstruesve të cilët ishin mbledhur me rastin e “Ditës së Tokës”, që është një simbol i rezistencës ndaj pushtimit izraelit.

https://www.facebook.com/ShehabAgency.MainPage/videos/2585397381502666/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit