17.9 C
Pristina
Tuesday, June 25, 2024

Tërmeti i dytë godet Turqinë dhe Sirinë. Numri i të vdekurve mbi 1000

Më të lexuarat

Një tërmet i dytë me magnitudë 7.5 pason tërmetin shkatërrues 7.8 në Turqinë juglindore, duke shkaktuar gjithashtu dëme në Sirinë veriore.

Të paktën 912 vdekje u raportuan në Turqi, ndërsa 582 njerëz vdiqën në Siri

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit