14.7 C
Pristina
Tuesday, June 6, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Vetëzhvillim

Disa teknika që do t’ju japin më shumë vetëbesim në punë

Shumë njerëz vuajnë nga mungesa e vetëbesimit në punë. Edhe ata që duket sikur kanë arritur performancën më të mirë të mundshme, nuk janë...

Të krijosh “logon” perfekte të kompanisë

Pas shumë viteve endërrime dhe planifikime, më në fund ia keni dalë mbanë. Keni arritur të krijoni një biznes vetjak, me një emër të...

Tre të vërteta të hidhura rreth suksesit!

Të gjithë duan të jenë të suksesshëm në jetë. Problemi, megjithatë, është se arritja e suksesit nuk është e lehtë. Ajo vjen me shumë...

Kush është ‘Lideri Komunitar’? A je ti i tillë?

Si imamë dhe predikues fetarë angazhimi jonë qëndror është në shërbimin ndaj komunitetit, andaj edhe përgatitja jonë që të marrim përgjegjësin e liderit komunitar...

WEF: Dy strategji që mund t’ju ndihmojnë të mësoni dhe të kujtoni gjërat e reja

Kombinimi i dy strategjive – praktika e ndarjes së mësimeve në kohë dhe përsëritja e tyre – është çelësi i suksesit për të mësuar,...

Si të silleni me njerëzit që refuzojnë të përgjigjen në e-mail

A ndiheni ndonjëherë sikur po vloni nga zemërimi kur dërgoni një e-mail apo kur i lini një mesazh zanor dikujt? Ju dergoni kërkesën tuaj,...

Latest news