1.1 C
Pristina
Wednesday, March 29, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Tregjet

Nis ngritja e çmimit të energjisë elektrike në bursat ndërkombëtare

Të ftohtit dimëror që këtyre ditëve të janarit ka nisë të përfshijë disa rajone të Europës dhe të botës, ka ndikuar, pa humbur kohë,...

Kosova dhe Shqipëria i bashkojnë tregjet energjetike

Kosova dhe Shqipëria do ta funksionalizojnë Bursën Shqiptare të Energjisë – ALPEX sivjet. Fundi i dhjetorit të vitit që e lamë pas, Shqipëria dhe...

Qeset e plastikës ende pa pagesë në Kosovë

Ndonëse, autoritetet në Kosovë kishin konfirmuar se nga janari i këtij viti qeset e plastikës do të bëheshin me pagesë, një masë e tillë...

Rriten ndjeshëm eksportet bujqësore “Made in Albania”

Eksportet bujqësore drejt rajonit dhe BE-së u rritën në vlerën e 55.1 miliardë lekëve gjatë vitit 2022, duke shënuar kuotën më të lartë të...

A po hyjmë në epokën e mungesës së kapitalit?

Nga: Les Nemethy, CEO Euro-Phoenix Financial Advisers Ltd., ish-bankier në Bankën Botërore Kemi pasur norma kaq të ulëta interesi gjatë dekadës së fundit (deri kohët e...

Ulet ndjeshëm çmimi i rrymës në tregun ndërkombëtar, Kosova më e relaksuar

Sot gjatë ditës, një megavat-orë energji elektrike në tregun ndërkombëtar të energjisë elektrike (HUPXX), ka kushtuar (çmimi bazik) saktësisht 184,67 euro, ndërsa në orët...

Latest news