15.9 C
Pristina
Wednesday, May 29, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Investime

Shumë shpërblime në qendrën EDONI

Me kënaqësi ju informojmë për një kapitull shumë të rëndësishëm në rrugëtimin tonë, Rritja e Qendrës EDONI, me më shumë hapësirë, më shumë produkte...

TIKA ndihmon prodhuesit dhe përpunuesit e qumështit me pajisje bujqësore në Pejë

Ngjarja u zhvillua në fshatin Zllapek të Pejës, ku nga ky projekt përfituan 10 fermerë nga komuniteti boshnjak në këtë rajon. Në kuadër të projektit...

Si mund të përfitoni subvencion për izolimin e shtëpisë?

Me qëllim kursimin më të madh të energjisë dhe rritjen e mirëqenies në shtëpitë individuale, Qeveria e Kosovës ka vendosur të subvencionojë rreth dy...

Bie kostoja e ndërtimit në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka publikuar këtë të enjte Indeksin e Kostos së Ndërtimit për tremujorin e parë të vitit 2023. Indeksi i...

Forumi për Investime të Ballkanit Perëndimor, mundësi për rritjen e bizneseve në rajon

Në Prishtinë është mbajtur Konferenca finale e projektit të Bashkimit Evropian (BE) për mbështetjen e Forumit të Investimeve të Ballkanit Perëndimor, në të cilën...

10 këshillat më të mira për investimet nga Warren Buffett

Warren Buffett është pa dyshim një nga investitorët më të njohur dhe të respektuar. Ai është i njohur gjithashtu për natyrën e tij popullore...

A është 2023-ta një kohë e mirë për të investuar në pasuri të paluajtshme?

Investimi në pasuri të paluajtshme mund të jetë një metodë e shkëlqyer për të ndërtuar shumë pasuri pikërisht tani në vitin 2023. Mendoni për pasuritë...

E vërteta se pse Bill Gates vazhdon të blejë kaq shumë tokë bujqësore

Bill Gates nuk mund të bëjë asgjë pa tërhequr vëmendjen konspirative të përdoruesve të internetit. Një nga teoritë më shumëngjyrëshe ka të bëjë me...

Kosmonte Foods i jepet tokë për ta shfrytëzuar 99 vjet- Ministria thotë se do të punësohen 300 veta

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka nënshkruar sot marrëveshjen me Kosmonte Foods, përmes së cilës parashihet që kësaj kompanie t’i jepet...

Ekonomi Investimet në Kosovë: Gjermania, investitori më i madh

Vlera e investimeve të huaja në Kosovë gjatë 10 muajve të parë të vitit 2022 është 649.5 milionë euro. Kjo do të thotë se...

Të fundit