15.9 C
Pristina
Wednesday, May 29, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Biznes

ANGAZHIMI ME TREGTI NË KOHËN E NAMAZIT

Falënderimi i takon Allahut të Madhëruar, Krijuesit të tokës dhe qiejve, Gjykatësit të Ditës së Gjykimit. I lartësuar qoftë Ai, i Cili krijoi njëriun...

Shumë shpërblime në qendrën EDONI

Me kënaqësi ju informojmë për një kapitull shumë të rëndësishëm në rrugëtimin tonë, Rritja e Qendrës EDONI, me më shumë hapësirë, më shumë produkte...

Librat më të mirë të biznesit të rekomanduar nga sipërmarrës të famshëm

Nga Adrian Civici Jeff Bezos, Elon Musk, Bill Gates dhe Richard Branson janë disa nga sipërmarrësit më të famshëm dhe më të suksesshëm të botës....

Bie kostoja e ndërtimit në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka publikuar këtë të enjte Indeksin e Kostos së Ndërtimit për tremujorin e parë të vitit 2023. Indeksi i...

Forumi për Investime të Ballkanit Perëndimor, mundësi për rritjen e bizneseve në rajon

Në Prishtinë është mbajtur Konferenca finale e projektit të Bashkimit Evropian (BE) për mbështetjen e Forumit të Investimeve të Ballkanit Perëndimor, në të cilën...

5 mënyra për të organizuar një biznes të ri

E ardhmja e punës që të gjithë prisnim, erdhi më shpejt nga sa mendonim, duke reformuar plotësisht mënyrën e fillimit dhe drejtimit të bizneseve....

Nuk po jepni maksimumin në punë dhe jetë? Ja 6 mënyra si të luftoni ankthin në trurin tuaj

Sa herë e keni kapur veten përpara një dokumenti bosh në kompjuterin tuaj, ndërkohë që afati i një detyre po mbaron dhe ende nuk...

Sindroma impostues që përjetojnë sipërmarrësit e rinj dhe bizneset e vogla

84 përqind e sipërmarrësve dhe pronarëve të bizneseve të vogla përjetojnë sindromën impostues. Kjo mund të krijojë ankth dhe dyshim tek sipërmarrësi. Në raste...

Samsungu merr vendim interesant për inteligjencën artificiale

  Samsungu ka ndaluar përdorimin e mjeteve të inteligjencës artificiale (AI) si ChatGPT në rrjetet e saj të brendshme dhe pajisjet e kompanisë, për shkak...

‘Kumbari’ i Inteligjencës Artificiale, Geoffrey Hinton, paralajmëron për rreziqe ndërsa largohet nga Google

  Geoffrey Hinton, 75 vjeç, njoftoi dorëheqjen e tij nga Google, në një deklaratë për New York Times, duke thënë se, tani i vjen keq...

Të fundit