15.4 C
Pristina
Monday, October 18, 2021

Sveçla: Aksioni policor nuk është i drejtuar kundër qytetarëve apo lokacioneve të caktuara

Më të lexuarat

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se aksioni i sotëm është në vazhdën e luftës kundër krimit të organizuar dhe nuk është kundër qytetarëve e as institucioneve të caktuara.

Ministri bëri të ditur se gjatë aksionit janë lënduar tetë polic, ndërkaq u uroi shërim të shpejt e kthim sa më parë në detyrë.

“Tetë zyrtarë policor janë të lënduar në këtë aksion”, tha Sveçla në konferencën për medie.

Sveçla theksoi se ky aksion ka qenë i suksesshëm, ndërkaq theksoi se nuk do të lejojnë që askush prish rendin e qetësinë në territorin e vendit tonë.

“Aksion i sotëm rezultoi suksesshëm me konfiskimin e mallrave dhe arrestimin e personave të përfshirë në kontrabandim të tyre. Ky aksion është në vazhdën e  angazhimit ne luftë kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, në asnjë mënyrë nuk është i drejtuar kundër qytetarëve dhe lokacioneve të caktuara”, tha Sveçla.

Ai u shpreh se të gjithë personat pavarësisht përkatësisë etnike, politike ose religjioze që janë pjesë e bandave kriminale do të përballen me forcën e ligjit. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit