14.2 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

Sulmohet lideri i homoseksualëve

Më të lexuarat

Lideri i lëvizjes për mbrojtjen e të drejtave të homoseksualëve është sulmuar në Kiev të Ukrainës.

Si shkak i sulmit ai ka pësuar dëmtime cerebrale dhe fraktura, raporton noa.
Nga ana e policisë thuhet se kanë nisur hetimet, ndërsa nuk bëhen ende të ditura arsye te ngjarjes.
Vitkimë e sulmit ka ngelur Taras Karasiychuk, lider i “Pride international forum Lgbt” në Kiev i cili u sulmua pas shpine nga një i panjohur i cili u arratis menjëherë./Indeksonline/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit