29.2 C
Pristina
E martë, 3 Gusht, 2021

Siri: 800 të vrarë brenda javës

Më të lexuarat

Grupi kryesorë i opozitës Siriane deklaron afërsisht 800 njerëz të vrarë nga eskalimi i dhunës në vend javën e fundit.

Këshilli nacional siriran dha një deklaratë ku thuhet që shumica e të vdekurve ishin vrarë gjat sulmeve me tanks dhe helikopterë nga forcat e regjimit në teritoret përreth rezidencave gjithandej Sirisë. /albtime/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit