22.4 C
Pristina
E enjte, 22 Korrik, 2021

Si të shërohemi me të mirat e mollës?

Më të lexuarat

Personat qe ndjekin rregullisht nje ushqim te pasur me molle, zhvillojne bakterie te “mira”  ne fluoren e stomakut qe ndihmon te perballemi me shume shqetesime dhe  permireson tretjen e ushqimit.

Fale pektines, rritet niveli i bakterieve te mira natyrale qe ndihmojne ne permiresimin e gjendjes se PH te stomakut.

Molla eshte dhe nje antiacid i mire, fale pektines dhe glicines  qe veprojne ne djegien e stomakut.

Produkti qe i jep molles aromen e saj karakteristike eshte agjent i rendesishme ne parandalimin e tumoreve
Molla ehste nje alete i mire per dietat, gjithashtu ka nje fuqi te jashtezakonshme ngopjeje. Nese ju vjen uri molla e zgjidh problemin tuaj.

Molla eshte e rendesishme ne rast kapslleku sepse ajo e ndihmone stomakun ne trejtjen e ushqimeve: kurse ne rast diare : ajo eshte e mire e pjekur ose ne furre.
Gjithashtu dhe lekura merre te mirat e molles prej Vitamines E qe permban. Molla eshte e keshillueshme shume nga mjeket.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit