5.3 C
Pristina
Saturday, December 3, 2022

Rritja ekonomike e Turqisë habit institucionet ndërkombëtare financiare

Më të lexuarat

Ekonomia Turke | Disa institucione financiare ndërkombëtare kanë revizionuar në drejtimin vertikal parashikimet e tyre për rritjen ekonomike të Turqisë.

 

Rritja e ekonomisë së Turqisë me mbi 5% në dy tremujorët e parë të vitit ka bërë që institucionet dhe agjencitë financiare ndërkombëtare të revizionojnë parashikimet e tyre.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit