2.4 C
Pristina
Friday, February 3, 2023

Gjykata Saudite rrit dënimet me burg për familjen e Shejh Sefer el-Havalit

Më të lexuarat

Gjykata Saudite rrit dënimet me burg për familjen e Shejh Sefer el-Havalit

Gjykata Saudite e Apelit  ka rritur dënimet me burg për vëllain dhe djemtë e Shejh Sefer el-Havalit:

  • – Abdul Rahman el-Havali, nga 7 në 17 vjet
  • – Abdullah el-Havalit, nga 6 deri në 16 vjeç
  • – Abdul Rahim el-Havalit, nga 6 deri në 15 vjeç
  • – Shejh Saadallah el-Havalit, nga 4 deri në 14 vjeç

Shejh Sefer el-Havalit, vëllai i tij dhe tre djemtë e tij u arrestuan në korrik 2018, pas botimit të librit “Muslimanët dhe Qytetërimi Perëndimor” që kritikonte politikat e jashtme të Arabisë Saudite.

 

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit