6.9 C
Pristina
Wednesday, September 22, 2021

Porosia që nxorri hoxhë Bekir Halimi nga plaku që shiste kallamoça

Më të lexuarat

Plaku edhe pse në moshë të thyer del dhe fiton rizkun me punë. Për dallim nga brezi i ri, i cili, shumicën e kohës e kalon në dëfrim dhe argëtim. Duke i numëruar kallamoçat që i morrëm, më tha: mos i numëro për së dyti, se unë haram nuk du. Edhe djersë, edhe punë, edhe lodhje edhe ndershmëri! Këta burra e mbajnë popullin tonë! Allahu i dhashtë shëndet dhe bereqet!

Hoxhë Bekir Halimi

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit