10.1 C
Pristina
Thursday, September 28, 2023

Pas marrëveshjes për targat, senatori amerikan: Tani duhet vendime të vështira për të arritur marrëveshjen me njohje reciproke

Më të lexuarat

Pas arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi lidhur me çështjen e targave ilegale, ka reaguar edhe senatori amerikan Chris Murphy.

Ai në një postim në Twitter shkruan se liderët e Kosovës dhe të Serbisë duhet të bëjnë zgjedhjet e vështira të nevojshme për të arritur një marrëveshje të plotë për njohje reciproke.

“Kjo tingëllon si një marrëveshje e vogël – një marrëveshje për targat e makinave – por në fakt është një çështje shumë emocionale që kërcënoi sigurinë.

Tani liderët serbë dhe kosovarë duhet të bëjnë zgjedhjet e vështira të nevojshme për të arritur një marrëveshje për njohje reciproke”, shkruan Murphy. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit