5.9 C
Pristina
Monday, March 4, 2024

Palumturia e Angelina Jolie: Hollywood, një vend i pashëndetshëm!

Pse aktorja e madhe planifikon të largohet nga Los Angeles?

Më të lexuarat

Wall Street Journal publikoi një intervistë me Angelina Jolie në të cilën ajo tha hapur se ndoshta nuk do të bëhej aktore nëse do të fillonte karrierën e saj tani.

Ajo shpjegoi se do të merrte në konsideratë aktrimin e teatrit, por jo Hollywood-in.

“Sot nuk do të isha aktore. Kur fillova, nuk kishte aq shumë pritje nga publiku”, shpjegoi Jolie, duke shtuar se nuk lexon çfarë shkruajnë mediat për të, por e di që ka qenë në këtë biznes për shumë kohë dhe se gjithçka është thënë tashmë për të.

Aktorja e njohur u rrit në Hollywood pasi të dy prindërit e saj, Jon Voight dhe Marcheline Bertrand, ishin aktorë. Që në moshë të re, ajo u shfaq në filma, modeloi dhe studioi aktrim. Megjithatë, ajo tani thotë se nuk i ka bërë kurrë përshtypje Hollywood-i dhe nuk e ka konsideruar të rëndësishëm.

“Unë u rrita në një vend mjaft të cekët. Nga të gjitha vendet në botë, Hollyvood-i nuk është një vend i shëndetshëm,” pohoi Jolie.

Ajo u bë e famshme në vitin 1999 kur u nominua për një Oscar për rolin më të mirë dytësor në filmin “Girl, Interrupted” dhe tani tha se për shkak të famës së fituar ra në depresion dhe mendoi për vetëvrasje.

“Doja të ikja”, tha ajo në intervistë.

Publiku dhe media e ndoqën nga afër, sidomos pas divorcit nga Brad Pitt shtatë vite më parë.

Kur po xhironte “Mistress of Evil 2”, ajo vuri re se zëri i saj kishte ndryshuar në krahasim me katër vjet më parë kur po xhironte pjesën e parë të atij filmi.

“Trupi im reagon fuqishëm ndaj stresit. Niveli im i sheqerit shkon lart e poshtë. Gjashtë muaj para divorcit kam pasur spazma në fytyrë”.

Përveç kësaj, Jolie pranoi se duke jetuar në Los Angeles, ajo nuk kishte një jetë shoqërore pasi sa herë dilte nga shtëpia, ndiqej nga paparacët.

Kjo është një nga arsyet që ai dëshiron të largohet nga Los Angeles.

“Kjo është pjesë e asaj që më ndodhi pas divorcit. Kam humbur aftësinë për të jetuar dhe udhëtuar lirshëm”, tha Jolie, duke shtuar se do të kalojë më shumë kohë në shtëpinë e saj në Kamboxhia.

“Do të largohem sa më shpejt që të mundem”.

Në fillim të këtij viti, ajo tha për revistën Vogue se qëllimisht filloi të pranonte gjithnjë e më pak role filmike në vitet e fundit, dhe role që nuk kërkojnë xhirime afatgjatë. Në të njëjtën kohë, ajo tha se në moshën 48-vjeçare ende po përpiqet të kuptojë se kush është. /tesheshi.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit