18 C
Pristina
E martë, 11 Maj, 2021

Një i ri nga Prishtina ka gjetur gabime në një produkt të Google

Më të lexuarat

Prishtinë, 17 nëntor 2014 – Një djalë nga Prishtina është futur në listën e personave që do të pranojnë shpërblim nga kompania Google, pasi kanë gjetur ndonjë gabim në faqet apo në produktet e kësaj kompanie. Leutrim Berisha do të shpërblehet nga Google, për shkak se ka gjetur dhe ka raportuar një gabim në faqen e tretë popullore në botë, Youtube.com. Ky është shqiptari i parë që është future në listën e personave që ia kanë tërhequr vërejtjen gjigantit Google për ndonjë gabim në produktet e veta. Gabimet në produktet e Google janë shumë të pakta, pasi kompania ka staf sdhumë të përgatitur që kujdeset për produktet e kompanisë. (r.m.)

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit