21.3 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Në mes turmës së mbështetësve, Erdogan voton në Stamboll – VIDEO

Më të lexuarat

Në mes turmës së mbështetësve, Erdogan voton në Stamboll – VIDEOPresidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka votuar në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare që po zhvillohen të dielën në këtë vend.

Erdogan e ka hedhur votën e tij në një qendër votimi në Uskudar, lagje në anën aziatike të metropolit më të madh të Turqisë, Stambollit, raportoi “Al Jazeera”.

Presidenti turk është shoqëruar në qendër të votimit nga gruaja e tij, Emine.

Votuesit turq do të zgjedhin të dielën midis presidentit Erdogan, i cili kërkon rizgjedhjen, kandidatit kryesor të opozitës, Kemal Kilicdaroglu dhe Sinan Ogan. /koha

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit