3.8 C
Pristina
E enjte, 15 Prill, 2021

Ncncncncn – Petrit Selimi provokon keq Gëzim Kelmendin (Foto)

Më të lexuarat

Ish-zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Petrit Selimi sot ka marre pjese në marshimin e ashtuquajtur “Parada e Krenarisë” e cila u realizua sot në Prishtinë.

Në fotot e tij të publikuara në rrjete-sociale shihet një foto e vogël të Dr. Gëzim Kelmendit të cilën ai e kishte vendosur si emblemë.

Në foto shkruante: “LEQU o Gëzim”

Mbështetësit e Kelmendit dhe shumë qytetar rastin e kanë cilësuar si një shkelje e të drejtave personale dhe kanë quajtur si provokim.

Në lidhje me rastin ende nuk ka ndonjë reagim nga ish-deputeti i Parlamentit të Kosovës, Gëzim Kelmendi.

Ndryshe kjo është hera e tretë që në Prishtinë është mbajtur një paradë të tillë e cila përveç disa mbështetjeve ka mbledhur me qindra reagime të ashra nëpër rrejte-sociale.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit