25 C
Pristina
E diel, 20 Qershor, 2021

MËSIMDHËNËSIT E ARSIMIT PARAUNIVERSITAR, BOJKOTOJNË MËSIMIN

Më të lexuarat

Mësimdhënësit e arsimit parauniversitar sot bojkotojnë mësimin, duke kërkuar zbatimin e plotë të Kontratës Kolektive.

 

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Rrahman Jasharaj u shpreh i sigurt se greva do të jetë e suksesshme.

 

“Urojmë që pas saj, qeveria të bisedojë me SBASHK-un konkretisht dhe sinqerisht për zgjidhjet” tha Jasharaj për Radio Kosovën.  

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit