26.7 C
Pristina
E premte, 6 Gusht, 2021

Kurti dhe Kumnova ftojnë për protestë gjithëpopullore

Më të lexuarat

Kundër deklaratave të ministrit për Komunitete dhe Kthim, Aleksandër Jabllanoviq, do të organizohet protestë gjithëpopullore.

Këtë thirrje e kanë bërë sot kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetarja e organizatës “Thirrjet e Nënave”, Nysrete Kumnova.

 Protesta është thirrur për të shtunën në orën 14:00, ku do të kërkojnë nga kryeministri, Isa Mustafa që të largojë nga qeveria, ministrin për Komunitete dhe Kthim, Aleksandër Jabllanoviq. /Tg/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit