27.6 C
Pristina
E enjte, 5 Gusht, 2021

Kurti deklarohet pas takimit me Stoltenberg: Prania e NATO-s në Kosovë është e domosdoshme

Më të lexuarat

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar sot Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-së, Jens Stoltenberg.

Pas këtij takimi, Kurti theksoi se NATO është aleanca më e madhe e sigurisë që bota ka pasur ndonjëherë.
Tutej ai tha se në takimin me Stoltenberg ka theksuar se prania e NATO-s në Kosovë është e domosdoshme për ruajtjen e paqes dhe sigurimin e sigurisë.

“Anëtarësimi i Kosovës në NATO e bën rajonin dhe Evropën shumë më të sigurt”, tha Kurti.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit