12.1 C
Pristina
Saturday, May 18, 2024

Kosovë: Hashim Thaçi ia dorëzoi detyrën kryeministrit të ri, İsa Mustafës

Më të lexuarat

Isa Mustafa pranoi postin e kryeministrit nga , tashmë ish-kryeministri, Hashim Thaqi i cili në katër vitet e ardhshme do të jetë Zëvendës kryeministri i Parë dhe Ministër i Punëve të Jashtme i Qeverisë së Republikës së Kosovës e cila do të udhëhiqet nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), raporton Anadolu Agency.

 

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit