-0.6 C
Pristina
Friday, January 27, 2023

Kievi merr një përforcim të rëndësishëm

Më të lexuarat

Tjetër ndihmë e madhe për Ukrainën kundër rusëve

Presidenti amerikan Joe Biden tha mbrëmë se Amerika po shqyrton dërgimin e automjeteve luftarake Bradley për të ndihmuar Ukrainën.

Nga ana tjetër, Norvegjia i dhuroi Ukrainës 10,000 predha artilerie. Ministria e Mbrojtjes e vendit tha se predhat e artilerisë së dhuruar mund të përdoren në obuset M109 që Norvegjia kishte dhuruar më parë.

“Për sigurinë e Evropës dhe Norvegjisë, është e rëndësishme që Ukraina t’i rezistojë sulmit të Rusisë. Norvegjia ka dhënë një kontribut të madh deri në vitin 2022 dhe do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën në 2023”, thuhet në deklaratë. /tesheshi.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit