25.1 C
Pristina
Saturday, June 15, 2024

Khabib Nurmagomedov i kërkon Donald Trumpit ta ndalojë luftën në Palestinë, merr një përgjigje fantastike nga ish-presidenti amerikan

Më të lexuarat

Fundjavën e kaluar pa një spektakël të ri të UFC-së dhe eventi numër 302 në New Jersey u krye nga Islam Makhachev dhe Dustin Poirier.

Ishte një luftë për brezin e kampionit në kategorinë e lehtë (deri në 70 kg), Makhachev mbrojti rripin dhe arriti ta mbrojë atë me një “brabo choke” spektakolar në raundin e pestë të fundit pas një lufte të madhe me Porier.

Në këndin e Makhaçevit ishte legjendar Khabib Nurmagomedov, trajneri dhe partneri i tij sparring, i cili ishte në qendër të vëmendjes së publikut.

Një ditë pas sherrit po përflitet shumë për takimin e Khabibit me ish-presidentin amerikan Donald Trump, ish-presidentin amerikan që kandidon sërish për këtë post.

Gjatë ngjarjes së UFC-së, Khabib iu afrua Trump dhe i dërgoi një mesazh në lidhje me luftën në Palestinë, raportoi Independent.

“E di që do ta ndalosh luftën në Palestinë”, i tha Dagestani Trump, i cili ia ktheu premtimin.

“Ne do ta ndalojmë atë. Unë do të ndaloj luftën”, i tha Trump luftëtarit legjendar nga Dagestani, i cili u tërhoq nga MMA në tetor 2020 me një rekord karriere prej 29 fitoresh dhe pa humbje.

Kujtojmë se konflikti mes Izraelit dhe Hamasit filloi në tetor të vitit 2023 dhe që atëherë numri i viktimave në Rripin e Gazës është mbi 30 mijë. /Telegrafi

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit