Kapen grabitësit e 500 mijë eurove në Shkup

0
40

Ministria e Punëve të Brendshme informoi se janë kapur grabitësit e gjysmë milion euro në Shkup, në një shtëpi private.

Në pranga kanë përfunduar katër persona, të cilët akoma nuk i kanë thënë policisë së ku kanë fshehur arkën me paratë, që e kishin grabitur në periudhën prej 21 deri 23 korrik në shtëpinë private në rrugën “Bihaqka” në Shkup.

Grabitësit përmes dyerve të një balkoni kanë arritur të futen në shtëpi, ku kanë grabitur edhe arkën e metalit, në të cilin ishin mbi 500 mijë euro, 50 mijë dollarë si dhe stoli të ndryshme ari. (INA)/kohaislame