14.1 C
Pristina
E enjte, 13 Maj, 2021

Jahjaga në takim privat me Papa Françesku

Më të lexuarat

Për herë të parë një president i shtetit të Kosovës do të pritet në audiencë private nga udhëheqësi i Vatikanit.

Lajmi është konfirmuar nga zyra e Presidentes Atifete Jahjaga derisa e para e shtetit të Kosovës tashmë është rrugës për në Selinë e Shenjtë në Vatikan.

Lajmi është konfirmuar edhe në faqen e Presidentes në ‘Facebook’ në të cilin thuhet se Jahjaga do të ndaj me Papa Franceskun rrëfimet për traditën e pasur të vendit tonë dhe qytatarëve të saj dhe qytetarëve të saj, rrugën tonë drejt lirisë, sakrificën në bazamentin e shtetit tonë dhe harmoninë mes religjioneve. Jam e nderuar për këtë pritje, e para e një udhëheqësi të Kosovës që nga pavarësia.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit