5.3 C
Pristina
Saturday, December 3, 2022

Ja si shfrytëzohen fëmijët në Kongo (VIDEO)

Më të lexuarat

Fëmijët prej moshës katërvjeçare, janë duke u shfrytëzuar në minierat kongoleze, për të gjetur një element kimik.

Ky element të cilin ata detyrohen dhe trajtohen aq keq, është kobalti dhe ai përdoret për funksionimin e telefonave të mençur, njofton Klan Kosova.

Për Skynews, ata kanë rrëfyer për rastin duke thënë se ndaj tyre përdoret dhunë nëse nuk e kryejnë detyrën që u urdhërohet.

Këta fëmijë punojnë tërë ditën që nga ora 8 e mëngjesit.

https://www.facebook.com/skynews/videos/1659591590722098/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit