2.7 C
Pristina
Sunday, November 27, 2022

ITALIA KALON SPANJËN DHE ËSHTË FINALISTE E EURO 2020

Më të lexuarat

 

Jorginho është treguar i saktë nga pika e bardhë dhe e ka dërguar Italinë në finale të Euro 2020.

Italia ka fituar nga Spanja me rezultat 4-2.

Gjatë vazhdimeve, dy herë nga pesëmbëdhjetë minuta, nuk ka pasur gola.

Koha e rregullt ka përfunduar baraz 1-1.

Kanë qenë italianët ata që kanë gjetur golin e avantazhit në minutën e 60-të, kur ka realizuar Federico Chiesa.

Spanjollët janë përgjigjur pas njëzet minutash. Alvaro Morata ka shënuar në minutën e 80 pas një asisti nga Daniel Olmo.

Finalisti tjetër kuptohet pas ndeshjes Angli-Danimarkë.

Burimi

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit