24.1 C
Pristina
Friday, May 20, 2022

INVESTIMI… – Porosi aq e thellë nga hoxhë Irfan Salihu

Më të lexuarat

Në anën e djathtë të kësaj fotografie është kulla më e gjatë në botë, “Burgj el Khalifeh”, të cilën e ka ndërtuar emiri i Emiratëve të Bashkuara Arabe, Khalifa bin Zayed Al Nahyan, ndërsa në anën e majtë të saj është varri i tij!

Thotë Allahu i Lartësuar:
“Nuk është as pasuria juaj, e as fëmijët tuaj ajo që ju afron pranë Nesh, është vetëm besimi dhe veprat e mira!
Të tillët shpërblehen shumëfish për atë që vepruan dhe ata janë në dhoma të larta të shpëtuar.”
Sebe’,37.

E ti mendo mirë se ku po investon, në të përkohshmën, apo të përhershmën?!

Allahu na dhashtë përfundim të mirë!

HOXHË IRFAN SALIHU

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit