6.9 C
Pristina
Monday, December 5, 2022

Imami i Qabesë fali namazin e sabahut në xhaminë “Bajram Pasha Isa Beg” në Mitrovicë

Më të lexuarat

Prishtinë, më 30 shtator 2022

Imami i Qabesë, Abdullah Avad el-Xhuheni, sot ka falur namazin e sabahut në xhaminë “Bajram Pasha Isa Beg” në Mitrovicë. Ai pas namazit mbajti një ligjëratë të shkurtër për vlerën dhe rëndësinë e ditës së xhuma.

The post Imami i Qabesë fali namazin e sabahut në xhaminë “Bajram Pasha Isa Beg” në Mitrovicë appeared first on Bashkësia Islame e Kosovës.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit