10.3 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Imamët e Podujevës mbledhin 15 mijë euro ndihma për Shqipërinë

Më të lexuarat

Xhamitë në Kosovë në një iniciativë të përbashkët kanë mbledhur para për të dërguar si ndihmë për të prekurit nga tërmeti.

Edhe Këshilli i Bashkësisë Islame në Podujevë ishte pjesë e kësaj iniciative.

Xhamitë e Podujevës kanë arritur që të mbledhin një shumë rekord prej 15 mijë eurove.

“Këshilli i Bashkësisë Islame në Podujevë, respektivisht kryetari Osman Kurtolli falënderon mbarë qytetarët llapjanë për mbështetjen si dhe imamët për organizimin në terrenet e tyre. Ky fond do të dorëzohet në kontot e hapura nga Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës që ka për destinim mbështetjen vëllezërve e motrave tona në disa qytete të goditura nga tërmeti në Shqipëri.”, thuhej në njoftimin e BIK-ut të Podujevës.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit