24.1 C
Pristina
Monday, August 8, 2022

Grupi i parë i besimtarëve nga Kosova arrin shëndosh e mirë në Meke

Më të lexuarat

Prishtinë, më 28 qershor 2022

Grupi i parë i besimtarëve nga Kosova, të cilët janë nisur sot në mëngjes për ta kryer haxhin, ka arritur shëndosh e mirë në Meke.

Përfaqësuesit nga drejtoria e Haxhit në Bashkësinë Islame të Kosovës kanë dalë në pritje të besimtarëve dhe kanë filluar menjëherë me akomodimin e tyre në hotel.

Këtë vit nga Kosova pritet që haxhin ta kryejnë 741 besimtarë.

The post Grupi i parë i besimtarëve nga Kosova arrin shëndosh e mirë në Meke appeared first on Bashkësia Islame e Kosovës.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit