18.5 C
Pristina
E martë, 15 Qershor, 2021

Gazetarja e Charlie HEBDO: Terroristët nuk më vranë se isha grua

Më të lexuarat

Të qenit grua ia ka shpëtuar jetën gazetares Sigolène Vinson që punonte tek revista satirike “Charlie Hebdo”.
Ajo sikurse edhe dëshmitarë të tjerë kanë treguar se terroristët i kanë kërkuar me emra njerëzit kryesorë të revistës duke i vrarë vetëm ata më pas, transmeton koha.net.

Vinson ka treguar se njëri nga terroristët ia kishte drejtuar armën, por nuk e kishte qëlluar.

“Nuk po të vras sepse je grua dhe ne nuk vrasim gra”, ka treguar Vinson.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit