12.5 C
Pristina
Thursday, February 29, 2024

Forcat izraelite bombardojnë pjesën jugore të Rripit të Gazës, ka shumë të vdekur dhe të plagosur

Më të lexuarat

Pas bombardimit izraelit, në spitalin Al-Amal kanë mbërritur shumë të vdekur dhe të plagosur

Shumë persona kanë vdekur si dhe shumë të tjerë janë plagosur si pasojë e bombardimit të forcave izraelite ndaj zonës ku gjendet qendra e Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze në qytetin Khan Younis në jug të Rripit të Gazës, transmeton Anadolu.

 

Sipas një deklarate me shkrim nga media sociale të Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze, bëhet e ditur se avionët luftarakë izraelitë bombarduan zonën pranë spitalit Al-Amal si dhe atë përreth qendrës së Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze në Khan Younis, ku janë strehuar 14 mijë palestinezë.

Gjatë bombardimeve u thyen xhamat dhe dyert e qendrës së Gjysmëhënës së Kuqe. Sulmi shkaktoi panik në mesin e mijëra personave në qendër.

Pas bombardimit izraelit, në spitalin Al-Amal kanë mbërritur shumë të vdekur dhe të plagosur.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit