14 C
Pristina
Friday, September 29, 2023

DHURATA QË NUK BLIHEN DHE QË NUK SHITEN!!

Më të lexuarat

Të vizatosh buzëqeshje në fytyrën e të mjerit!
T’i dalësh në krah shokëve çdo herë kur kanë nevojë për ty!
T’ia përkëdhelësh kokën jetimit!


T’i zbatosh premtimet dhe t’i ruash fshehtësitë!
T’i pranosh arsyetimet e shokëve për gabimet dhe të metat e tyre!
T’ia puthësh dorën nënës për çdo ditë dhe ta bësh që ta ndjen dashurinë tënde të pa vdekur ndaj saj!
Ta dëgjosh me kujdes një fëmijë që të flet edhe nëse të rrëfen gjëra nuk të interesojnë!
Nga arabishtja: Irfan JAHIU

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit