6.4 C
Pristina
Thursday, April 18, 2024

Borrell: Kosova dhe Serbia pajtohen për deklaratën rreth çështjes së të pagjeturve, Kurti dhe Vuçiq do ta miratojnë në takimin e ardhshëm

Më të lexuarat

Kosova dhe Serbia janë marr vesh për çështjen e personave të zhdukur.

Këtë e ka bërë të ditur shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell në një postim në Twitter.

Marrëveshja që ata arritën për tekstin e deklaratës për personat e pagjetur është arrit në takimin e djeshëm të kryenegociatorëve.

“Marrëveshja që ata arritën për tekstin e deklaratës për personat e zhdukur gjatë takimit të djeshëm të kryenegociatorëve është hapi i parë. Ne do ta miratojmë atë në nivel liderësh në takimin e ardhshëm të nivelit të lartë…”, shkruan ai në Twitter.

The agreement they reached on the text on the declaration on missing persons during yesterday’s chief negotiators meeting is a first step.
We will endorse it at leaders level at the next high level meeting I will convene.

— Josep Borrell Fontelles (@JosepBorrellF) April 5, 2023

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit