2.5 C
Pristina
Friday, December 2, 2022

Begaj në takimin e Brdo-Brijunit: Dialogu Prishtinë-Beograd, e vetmja rrugë për një zgjidhje të qëndrueshme

Më të lexuarat

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka shprehur mbështetjen e tij të plotë për vazhdimin e dialogut midis Kosovës dhe Serbisë.

Në një postim në Twitter, Begaj është shprehur se dialogu Prishtinë-Beograd është e vetmja rrugë për një zgjidhje të qëndrueshme.

“Shumë e dobishme për paqen, sigurinë dhe stabilitetin e rajonit tonë”, ka shtuar presidenti taksa po merr pjesë në takimin e Liderëve të Procesit të Brdo-Brijunit në Slloveni.

“Kënaqësi të marrë pjesë në Takimin e Liderëve të Procesit Brdo-Brijuni. Është e rëndësishme të diskutohet sinqerisht për nxitjen e bashkëpunimit rajonal dhe dërgimin e një mesazhi të përbashkët se procesi i zgjerimit është gjithashtu një çështje gjeopolitike”, ka thënë Begaj.

Begaj gjithashtu tha se Shqipëria ka qenë e zëshme në dënimin e agresionit rus në Ukrainë.

“Ne qëndrojmë të bashkuar me aleatët dhe partnerët tanë për të ndihmuar Ukrainën dhe për të mb

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit