1 C
Pristina
Monday, November 28, 2022

Bayern, skuadra më e shtrenjtë në botë

Më të lexuarat

Gjiganti gjerman, Bayern Munchen, ka arritur të dalë në pozitën e parë si klubi më i shtrenjtë në botë sa i përket vlerës së lojtarëve.

Kampioni më i ri I Evropës, ka kaluar Manchester United dhe renditet në pozitën e parë me vlerën e 669 milionë eurove, duke lënë pas United me 19 milionë më pak.

Bavarezët kanë ngritur vlerën e tyre me 51 milionë euro në krahasim me vitin e kaluar. Në pozitat tre dhe katër ndodhen skuadrat spanjolle, Real Madrid dhe Barcelona me 482 milionë euro, respektivisht 444 milionë.

Chelsea dhe Arsenal ndodhen në pozitat pesë dhe gjashtë, me 324, përkatësisht 318, ndërsa në vendin e 10 ndodhet Borussia Dortmund.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit