-0.9 C
Pristina
Friday, January 27, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha ISLAME

26099 POSTIME
0 KOMENTET

Universiteti “Kirili dhe Metodi” injoron studentët shqiptarë

Shkup, 30 gusht - Në prag të regjistrimeve, Universiteti “Kiril dhe Metodi nuk ofron asnjë material në gjuhën shqipe. Edhe pse është universitet shtetëror...

Rexhepi: Migrantët sirian nuk refuzuan ndihmat e Kryqit të kuq

Shkup, 30 gusht- Jasmin Rexhepi, kryetar i organizatës jo qeveritare Legis përmes një deklarate me shkrim sqaron se migrantët nuk kanë refuzuar ndihmat e...

Vullnetar nga Gjermania po i ndihmojnë migrantëve në Tabanoc

Kumanovë, 30 gusht- Ky është Gerhart. Para disa ditëve nga Gjermania ka ardhur në Maqedoni. Nuk ka mundur që të qëndroj indiferent ndaj vuajtjeve...

Dyqind familje rome jetojnë në kushte ekstreme për jetë në Resnje

Resnje, 30 gusht- Në kushte jashtë standardeve, në shtëpi të improvizuara po jetojnë mbi 200 romë në lagjen e egër te fabrika e vjetër...

Gostivari ndër komunat me shtim më të madh popullsisë, fillimi i 2015-ës me +72 persona

Gostivar, 31 gusht - Sipas të dhënave zyrtare të Entit Shtetëror të Statistikave të Republikës së Maqedonisë, numri i fëmijëve të lindur të gjallë...

Në 24 orët e fundit mbi 1000 refugjat janë futur në Maqedoni

Shkup, 30 gusht- Një mijë e tridhjetë e dy nënshtetas të huaj, refugjat në 24 orët e fundit janë futur në Maqedoni ku kanë...

Rinia shqiptare ik në Evropë dhe Amerikë, Maqedonia po zbraset nga shqiptarët?!

Shkup, 31 gusht- Shkupi, Ohri dhe Tetova, janë qytetet e Maqedonisë, ku shumica e qytetarëve kanë emigruar. Kështu thonë statistikat e publikimit “Migracioni 2014″....

Grat ndahen nga burrat, divorcet ngrisin alarmin në Maqedoni!

Shkup, 31 gusht- Në Maqedoni po zvogëlohet numri i kurorëzimeve, ndërsa rritet numri i divorceve. Kështu flasin statistikat. Numri i divorceve gati dyfishohet kohën...

Rreth 600 policë maqedonas, vetëm 46 shqiptar

Shkup, 2 shtator - Konkursi i Ministrisë së Punëve të Brendshme për punësimin e 600 policëve ka hyrë në fazën përfundimtare të përzgjedhjes së...

Besimtarët bëhen gati për Haxh

Shkup, 2 shtator - Sesa është numri i besimtarëve që do të nisen gjatë këtij muaji nga Maqedonia ende nuk dihet. Nga Bashkësia Islame...

Latest news