-0.3 C
Pristina
Tuesday, December 7, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lajme

3011 POSTIME
0 KOMENTET

“Jemi ardhë në një situatë që kur t’dojsh me dalë prej shpije me u përshëndetë me familjarët”

“Kur po dal prej shpije po e kthej kryt po e kqyri edhe njëherë pragun e shpis “ Ishin ndër fjalët e para me të...

Albin Kurti: Duhet ta forcojmë Vetëvendosjen si opozitë në Prishtinë

Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, i ka mbetur hatri fort në kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili javë më parë dha dorëheqje nga...

Jashari: Sami Lushtaku babain tim dhe mixhën tim i ka sabotuar duke ikur në vitin 1998

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari në një konferencë për media ka folur rreth dështimeve të seancës së planifikuar të mbahet gjatë javës...

Kirurgët e Mitrovicës hyjnë në grevë

Kirurgët e Spitalit të Përgjithshëm të Mitrovicës nga sot i janë bashkangjitur grevës së kolegëve të tyre nga QKUK në Prishtinë. Këtë e kanë bërë...

Sejdiu: Hajnia ju ka qorruar sytë

Deputeti i pavarur, Korab Sejdiu, e ka quajtur KEK-un fajtor kryesor për ndotjen e ajrit. Sejdiu në fjalën e tij gjatë vazhdimit të seancës së...

Pse u ndërtua Muri Kinëz

Shtrirja rreth 13,170 milje nga lindja në perëndim, Muri i Madh i Kinës është një nga mrekullitë më të mëdha të botës. Muri që shtrihet...

Si e mori emrin Oqeani Atlantik?

Regjistrimi më i hershëm i emrit të Oqeanit Atlantik daton në mesin e shekullit VI para Krishtit Oqeani Atlantik është oqeani i dytë më i...

Çfarë është Sovraniteti Popullor?

Sovraniteti popullor në thelb nënkupton zërin e njerëzve. Sovraniteti i popullit ose sovraniteti popullor është një parim i rëndësishëm në të cilin banojnë kombet, që...

Cili është dallimi mes Mbretërisë së Bashkuar, Britanisë së Madhe dhe Anglisë?

Për vite të tëra, njerëzit kanë përdorur këto tre terma, shpesh në mënyrë të ndërsjellë. Pra, çfarë saktësisht është dallimi në mes këtyre tre...

Plani sekret i CIA-s dhe BND gjermane për ndarjen e Jugosllavisë (Foto)

Zbulohet dokumenti i fshehtë i CIA-s dhe i shërbimit sekret gjermane, ku flet për rindarjen e tokave të Jugosllavisë dhe trojeve shqiptare në rajon. Dokumenti...

Latest news