10.4 C
Pristina
E diel, 9 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

924 POSTIME
0 KOMENTET

Erdogan për sulmin ndaj xhamisë në Qipron e Jugut, e cilëson provokim gjatë samitit të BE-së

Presidenti Recep Tayyip Erdogan iu përgjigj interesit të gazetarëve në Stamboll. Ai reagoi për sulmin ndaj xhamisë që ndodhet në pjesën greke të Qipros. “Fatkeqësisht, greko-qipriotët...

Pandemia në Kosovë, mjekët kundër mbylljes totale

Kryetari i Odës së Mjekëve të Kosovës, Pleurat Sejdiu ka thënë se tashmë vendi ka hyrë në valën e tretë të pandemisë ku numri...

Biden i dërgon letër Presidentit Erdogan për samitin e klimës dhe epideminë e koronavirusit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ftoi Presidentin Recep Tayyip Erdogan në Samitin e Liderëve për Klimën, që do të zhvillohet në 22-23...

Çfarë nënkuptojnë testimet raketore për marrëdhëniet SHBA-K.Veriore

Më poshtë vështrojmë testimet e fundit të raketave nga verikoreanët dhe motivet e tyre. Çfarë ndryshon në strategjinë e Koresë Veriore këtë herë? Koreja Veriore ka...

Katër ushtarë të vrarë në një “bombardim” në Ukrainën lindore

Lajme Kosovë Botë Sport Futboll Magazina Cult Ekonomi Femra Stili Shëndetësi Kuzhina Auto Teknologji Fun Telegrafi Jobs Arkiva Marketing COVID-19 në Kosovë dhe botë Më të lexuarat nga rubrika rozë Femra, stil dhe trende Më interesantet nga sporti Të fundit nga teknologjia Për një shëndet më të...

Kur Sheiku Rashid u pyet për të ardhmen e Dubait, ai e tha këtë mençuri!

Kohët e fundit nuk kemi dëgjuar asgjë më të mirë Kur themeluesi i Dubait u pyet se si e sheh të ardhmen e vendit të tij, ai...

Serbia fillon vaksinimet në kampet e migrantëve

Serbia filloi vaksinimin e popullsisë së saj migrante të premten për të frenuar koronavirusin nga përhapja në kampet e refugjatëve ku distanca sociale është...

Lajçakut i vazhdohet mandati si i Dërguar i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi

Këshilli Evropian mori vendimin që pritej. Për 17 muaj tjerë ia zgjati mandatin të Dërguarit Special për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Sipas vendimit diplomati sllovak në...

Ministria e Shëndetësisë thotë se kontigjenti i parë me 24 mijë doza të vaksinës AstraZeneca do të vijë së shpejti në Kosovë

Kontigjenti i parë me 24 mijë doza të vaksinave Astra Zeneca shumë shpejt pritet të arrijë në Kosovë. Kjo pasi që mekanizmi ndërkombëtar i krijuar...

Biden: Xi dhe Putin janë të mirëseardhur në samitin për klimën

Shtetet e Bashkuara kanë ftuar liderët e Kinës dhe Rusisë që të marrin pjesë në samitin global për ndryshimet klimatike, që do të mbahet...

Latest news