2.6 C
Pristina
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

443 POSTIME
0 KOMENTET

Gjërat që duhet t’i dini për vaksinën e AstraZenecas

Në total, Kosova do të furnizohet me 100.800 doza të vaksinës kundër koronavirusit të kompanisë britanike, AstraZeneca, që e ka zhvilluar në bashkëpunim me...

Nis vaksinimi masiv në Shqipëri

Në Shqipëri të dielën, më 28 mars, ka nisur vaksinimi masiv kundër sëmundjes së COVID-19, fillimisht në kryeqytet, Tiranë, ndërsa më pas do të...

Maqedonia e V. pranon 24.000 doza të AstraZenecas

Maqedonia e Veriut të dielën pranoi 24.00 doza të vaksinave AstraZeneca, që paraqet dërgesën e parë më të madhe të vaksinave kundër COVID-19. Vaksinat...

OBSH-ja kërkon donacion “urgjent” të vaksinave për vendet e varfra

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) apeloi të shtunën për donacion “urgjent” të vaksinave antiCOVID për 20 vende të kërcënuara nga pandemia e koronavirusit, të...

Kina vendos sanksione të reja ndaj qytetarëve të SHBA-së dhe Kanadasë

Pekini ka njoftuar se ka vendosur sanksione ndaj dy amerikanëve, një kanadezi dhe një grupi për të drejtat e njeriut, për shkak të kritikave...

Vaksinat kundër COVID-19 mbërrijnë në Kosovë në mbrëmje, do të flasin kryeministri Kurti dhe ministri Vitia

Kryeministri i Albin Kurti dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia do të marrin pjesë në ceremoninë e pranimit të kontingjentit të parë të vaksinave...

Publikohen pamjet satelitore të bllokimit të Kanalit të Suezit, qindra anije janë në pritje, ekspertët: Bota drejt një katastrofe ekonomike (FOTO)

Imazhet satelitore tregojnë pasojat e shkaktuara nga bllokimi i anijes gjigante të mallrave në Kanalin e Suezit.Agjencia Evropiane Hapësinore ka ndarë imazhet satelitore, ku...

180 vende nënshkruajnë deklaratë politike për qasje të njëjtë ndaj vaksinave

Rreth 180 vende nga 193 anëtarët e Organizatës së Kombeve të Bashkuara kanë nënshkruar një deklaratë politike që i angazhon të promovojnë qasje të...

Thierry Henry vendos: Po e lë këtë pjellë helmuese të racizmit dhe abuzimit

Thierry Henry, një legjendë e futbollit botëror, papritmas njoftoi lajmin e largimit të tij nga mediat sociale. “Që nga nesër në mëngjes, unë jam duke...

Mos u bëni lëmsh: nesër ndërrohet sërish ora, po ku ngeci ideja e mosndryshimit në BE?

Pavarësisht nga njoftimet se vendet e Bashkimit Evropian do të heqin kohën e verës dhe dimrit në 2021, kjo ende nuk është bërë e...

Latest news