2.6 C
Pristina
E enjte, 15 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Kohaislame

21857 POSTIME
0 KOMENTET

Kompanitë e tenderëve dhe financuese të PDK-së

Pronarët e kompanive të afërta me njerëzit në pushtet, të cilët i kanë financuar gjatë fushatave elektorale, vazhdojnë të jenë financues të rregullt të...

Edita Tahiri: Kemi premtime për lirimin e shpejt të policëve

Kryenegociatorja Edita Tahiri thotë se Qeveria e Kosovës, arrestimet e policëve, që ka ndodhur brenda territorit të Kosovës i konsideron arrestime me motive destruktive...

KFOR-i po heton vendin e arrestimit

Një komision ushtarak i KFOR-it ka dalë në vendin ku janë arrestuar dy policët kufitarë të Kosovës nga ana e xhandarmërisë së Serbisë, për...

Xhamia, Bashkia vendos për projekt të ri, miraton propozimin e Komunitetit Mysliman

Pas miratimit të propozimit të Komunitetit Mysliman për ndërtimin e Xhamisë së Re, tek Namazgjaja, Komisioni ka shqyrtuar propozimet, për mënyrën e projektimit të...

Qeveria miliona për këshilltarë

Shuma alarmante të mjeteve vazhdojnë të shpenzohen edhe më tej nga Qeveria e Kosovës për këshilla rreth projekteve të ndryshme që janë duke u...

Rexhepi: Revanshizhëm i pakuptimtë i Serbisë

Arrestimin e dy shtetasve kosovarë në pikën kufitare te Dheu i Bardhë, institucionet e Kosovës i kanë lajmëruar edhe në Komisionin Evropian, për të...

Tito kishte spiunë edhe në BBC

Grupi i spiunëve, i cili udhëzohej nga shërbimi informativ i UDB-së, është infiltruar në vitet ’50 të shekullit të kaluar në gjigantin medial BBC,...

60 vjet burg për hakerin nga Florida

Hakeri nga Florida, Kristopher Çanej, rrezikon dënim me 60 vite burg, pasi që është deklaruar fajtor për ‘thyerjen’ e e-maileve të personaliteteve të famshme,...

Berisha: Problemi i patates nga Kosova u krijua për qëllime të ulëta politike

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, deklaroi se problemi i tregut të patates nga Kosova u krijua për qëllime të ulëta politike.Berisha tha se Shqipëria...

Civilizim përmes qenve

Popujt e dominuar përpiqen të veprojnë sipas modelit të popujve dominues, duke përdorur gjërat që këta të fundit kanë shpikur dhe në të cilat...

Latest news