6.1 C
Pristina
E mërkurë, 14 Prill, 2021

Amperi dhe Amperometëri

Më të lexuarat

Amper m.sh.fiz. – Njësi për të matur fuqinë e rrymës elektrike (shkurt. A).

Ampermetër m.sh.fiz. – Aparat i posaçëm që shërben për të matur fuqinë e rrymës elektrike.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit