15.2 C
Pristina
Monday, February 26, 2024

Do të ndalojë refugjatët afganë të futen në vend, si duket muri gjigant në Turqi

Më të lexuarat

Turqia po ndërton murin gjigant përgjatë vijës kufitare me Iranin për të parandaluar valën e emigrantëve nga Afganistani.

Mijëra qytetarë duan të ikin nga Afganistani, pasi talebanët morën kontrollin.

Turqia tashmë ka pranuar miliona refugjatë nga Siria, ndërsa tani frikësohet nga një valë e re e emigrantëve nga Afganistani.

Në këtë mënyrë vendosi të ndërtojë murin 295 kilometra që do të shërbejë si barrierë dhe do të jetë i veshur me tela me gjemba.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit