14.2 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

Vdes gazetari duke mbrojtur regjimin e Assad-it

Më të lexuarat

Gazetari egjiptian Adel el Gogary, kryeredaktor i gazetës Al Anvar dhe kreu i Qendrës Arabe për Botime, vdiq të mërkurën gjatë një emisioni ku ishin duke debatuar situatën në Siri.

Gjatë debatit të nxehtë me një anëtar të Ushtrisë së Lirë Siriane Gogary pësoi një sulm dhe pastaj u nxitua për në spital, ku vdiq pas pak.
Gogary 56 vjeqar, ishte në mbrojtje të regjimit Asadian në televizionin irakian Al-Hadath, raportojnë gazetat arabe./mesazhi/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit