14.7 C
Pristina
E premte, 11 Qershor, 2021

Tiranë, Fitër Bajrami madhështorë, mijëra vetë në sheshin Skënderbej

Më të lexuarat

Mijëra besimtarë myslimanë mbushën sheshin “Skënderbej” mëngjesin e sotëm ku u organizua ceremonia e faljes së namazit të Fitër Bajramit në Tiranë.
Si duket ka qenë përmallimi për faljen tradicionale në shesh i besimtarëve dhe shtimini të rinjve në xhamia që ka sjell një popullim të jashtzakonshëm në sheshin Skënderbej.

Programi i Fitër Bajramit filloi ne 5:40 pastaj me faljen në orën 06:10 përfundoi  në orën 06:20.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit