5.9 C
Pristina
Monday, March 4, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Ndërmarrësi

4 personalitetet që ndodhen tek çdo sipërmarrës

Ka mënyra të pafundme për të krijuar një sipërmarrje të re, por ka vetëm një kuadrant të ngjeshur të karaktereve që përcakton formën e...

Si të rrisni fitimet e kompanisë tuaj, ndërsa ekonomia ecën në trend rënës

Duke u përballur me një ekonomi të ashpër – kërkesa në rënie, norma interesi në rritje, përçarje dhe pasiguri kudo – kompanitë po përpiqen...

Keni një ide për Startup? Ja hapat që duhet të ndiqni

Sipërmarrja, fillimi, teknologjia,te gjitha po e glorifikojnë këtë botë dhe si rezultat, gjithkush ka një ide dhe ata mendojnë se do të jetë gjëja...

Shqiptarët e gjejnë vetë punën, vetëpunësimi rekord në Europë

Për të siguruar jetesën, një pjesë e madhe e shqiptarëve nuk varen as nga shteti dhe as nga sipërmarrjet e mëdha, por, shpesh në...

Macron: Dy ligje amerikane po shkatërrojnë kompanitë europiane

Presidenti amerikan Joe Biden shtroi darkën e parë shtetërore për një lider të huaj në ndër të homologut francez, Emmanuel Macron, me të cilin...

Të krijosh “logon” perfekte të kompanisë

Pas shumë viteve endërrime dhe planifikime, më në fund ia keni dalë mbanë. Keni arritur të krijoni një biznes vetjak, me një emër të...

Më shumë falimente sesa biznese të reja në BE – Nga shifrat e Eurostat

Regjistrimet e bizneseve të reja në Bashkimin Europian u rritën me 2.6% në tremujorin e tretë të vitit 2022 në krahasim me tremujorin e...

Latest news