SHBA studenti therr 14 shokë

0
43

Të paktën 14 persona janë plagosur në një sulm masiv, pasi një i ri amerikan i sulmoi shokët e tij në Teksas.

Sulmi ka ndodhur në konviktin e Kolegjit Lone Star, pranë Houston. Sipas një raporti fillestar, një i dyshuar është arrestuar nga policia.
Katër nga të plagosurit janë në gjendje më të rëndë dhe u transferuan me helikopter, njoftojnë burimet.
Deri tani nuk është konfirmuar se çfarë lloji i armës ishte përdorur, por disa burime thanë se ishte një thikë.
Faqja e internetit e shkollës paralajmëroi komunitetin të kërkojnë strehim dhe të qëndrojnë larg nga zona e konviktit./ind/kohaislame